Oceń użytkownika
Komentarze
Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz się zarejestrować.
Bardzo mi się spodobało Twoje pisanie .;)
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę
- Autor: [email protected]
Dodany: 03.06.2020, 09:48
prawda, im wyżej będziesz latać, tym mocniej uderzysz o dno.
owszem, narzuca się ludziom radość ale też promuje się głupotę i płytkość, dlatego ludzie z problemami, z 'mrokiem' w środku są odsuwani na bok i niekiedy wręcz wykluczani ze społeczeństwa, bo przecież zniszczą utopijną wizję świata, wypełnionego po brzegi ludźmi, którzy ganiają za motylkami.
'melancholia, tęsknota, smutek, zniechęcenie
są treścią mej duszy...' - Przerwa-Tetmajer
ten cytat świetnie opisuje modernizm.
wtedy powstawała, moim zdaniem, najlepsza sztuka, Miciński, Przybyszewski, Munch, Debussy itd.
a dlaczego powstawała tak dobra sztuka?
bo twórcy byli przepełnieni ciemnością i bezsensownym poszukiwaniem absolutu, artyści szukali nirwany w alkoholu, używkach, okultyzmie itp.
w tamtych czasach sztuka nie miała żadnych zasad, bo nie była produktem, teraz jak widzę te wierszyki o mikołajach i innych bzdurach to aż krew zalewa.
twórca dręczony przez smutek, jest najlepszym twórcą.
ale się rozpisałam, wybacz.
https://www.youtube.com/watch?v=64x_RCArfjU
polecam do pisania :)
- Autor: alice.
Dodany: 06.12.2017, 22:29
ci optymiści mają chyba zasadę 'nie widzę zła, nie słyszę zła, nie mówię źle, wtedy zło nie istnieje'. Złudne...
kiedyś poeci poruszali wszystkie tematy, szczególnie ci z epoki młodej polski, teraz u współczesnych amatorów zanikła ta nutka tajemniczego mroku, a ta nutka jest i zawsze będzie częścią prawdziwych artystów.
- Autor: alice.
Dodany: 06.12.2017, 18:04
oj dziewczyno strzeż się optymistów świergoczących nad chmurkami na tym portalu. Nie podoba im się nic, co nie jest o miłostkach i ogólnie o przesłodzonych głupotach, mi za to podobają się twoje wiersze, ciekawie piszesz, będę sprawdzać częściej.
już dawno nie czytałam młodszej ode mnie osoby, która bierze się za tak ciężkie klimaty, oby było jeszcze ciężej bo mam dość wierszy o bzyczących pszczółkach nad różowymi kwiatuszkami, ciężej i ciemniej, mrok przeraża ale też i fascynuje.
tak poza tym, bardzo ładne imię, pozdrawiam i życzę jak najwięcej weny.
- Autor: alice.
Dodany: 06.12.2017, 03:17
Tu chyba nie ma czego zazdrościć.
Niektórzy uważają mnie za demona bo tak nazywam Simona ale też przez to że jestem za pan brat z czarną magią, demonologią, tarotem i innymi postronnymi rzeczami.
Duchy nie są takie złe ale demona nigdy się człowiek nie pozbędzie ani ze swojego otoczenia ani z siebie samego.
Mnie też niektóre osoby się nie pozbędą raczej.
Już ja o to zadbam żeby tu zostać nawet po śmierci.
- Autor: Simon Tracy
Dodany: 05.12.2017, 11:49
U mnie to nie jest maska. Choć mam ich tysiące i potrafię ich używać by osiągać co tylko chcę.
Mnie pozbawiono uczuć i wszelkiej empatii.
Karmię się bólem i nienawiścią i to mi daję radość i satysfakcję.
A moim jedynym marzeniem jest to by Ci którzy takim mnie stworzyli, cierpieli po stokroć bardziej i nigdy nie zaznali spokoju.
Ja wspaniale potrafię udawać i nikt się praktycznie nie domyśla z kim ma tak naprawdę do czynienia. Potrafiłem się ukrywać i mącić od małego dziecka. Zawsze byłem samotnikiem ale dobrze mi z tym i nie wyobrażam sobie żyć normalnie jak inni. Dla mnie sprzeciw przeciw wszystkiemu jest normalnością. Innego życia nie znam.
- Autor: Simon Tracy
Dodany: 05.12.2017, 07:57
I ja pozdrawiam miło :)
- Autor: polana
Dodany: 04.12.2017, 20:18
Pytanie jest takie czy ja w ogóle mam duszę. Nie mam i nie tylko ja tak twierdzę.
Kiedyś było inaczej. Ale ludzie stworzyli takiego potwora jakim jestem teraz. Ale nawet lepiej mi z tym. Wreszcie mogę być sobą i nie udawać że kogoś lubię czy kocham.
Niektórzy uważają że jestem demonem i tak nazywam nawet Simona Tracy często.
To moja prawdziwa osobowość.
Nie tęsknie za tym co było kiedyś. To było kłamliwe życie i nigdy do niego nie wrócę.
Dobrze mi w mroku i świecie który sam stworzyłem. Tylko w nim czuję się bezpieczny.
Mojego muru nikt nie sforsuję ani nie przebiję.
Dwa razy musiałem go odbudowywać przez swoją naiwność i głupotę. Ale trzeci raz się nie nabiorę.
- Autor: Simon Tracy
Dodany: 04.12.2017, 09:21
Cierpiałem bardzo długo przez miłość do nic nie wartych osób. Teraz jestem już od tego zupełnie wolny i wreszcie sycąc się jedynie nienawiścią do wszystkiego co żyję jestem w pełni szczęśliwy.
Tylko śmierć jest mi przyjacielem.
Nie piszę już wierszy bo nie ma to większego sensu dla mnie teraz. Zresztą i tak nie wróciłbym na ten poziom co kiedyś a jestem perfekcjonistą w życiu i bylejakość mnie nie interesuję.
- Autor: Simon Tracy
Dodany: 03.12.2017, 17:30
Jak chyba każdy Polak wyrosłem na kulcie i idylli ideału romantyzmu ale gdy poznałem o co tak naprawdę chodzi w tej epoce i jakich miała przedstawicieli to znienawidziłem i ją i ich całym sercem. Nienawidzę utworów Mickiewicza i Słowackiego ich bujd i imaginacji.
Szczególnie podejścia do miłości, której tak naprawdę nie ma. To tylko wymysł.
Ja nie mam ulubionych autorów ani wzorców.
Chociaż zawsze chciałem pisać tak jak Edgar Allan Poe. W ogóle dobrze odnajduję się w takim świecie mroku.
- Autor: Simon Tracy
Dodany: 03.12.2017, 15:26
No cóż zgadzam się z Tobą. Ja jestem dekadentem i nie wierzę w nic.
Nie moja to epoka, nie moje życie i nie moje zasady.
Ale widzę więcej niż inni i nie jest to zbyt optymistyczna wizja świata.
Zresztą moje wiersze to potwierdzają często.
Ja się właśnie dziwię teraz młodym, że macie takie możliwości a sięgacie dna i popadacie w depresję i inne rzeczy. No ale może to taki czas kryzysu.
- Autor: Simon Tracy
Dodany: 03.12.2017, 10:12
Po prostu wiem jak to jest pisać o takich rzeczach i rozumieć je.
Na tym świecie nie ma niczego pozytywnego więc trzeba skupiać się na tym co złe.
Cieszy mnie to gdy wiele młodych osób to dostrzega teraz.
Mnie uważali za wariata jeszcze kilka lat temu. Teraz musieli by zamknąć pół pokolenia jak widzę.
- Autor: Simon Tracy
Dodany: 03.12.2017, 08:24
Rzadko zaglądam tutaj ale dziś mnie coś tknęło i chyba dobrze bo trafiłem na Twój debiut tutaj.
Uwielbiam taką poezję jak Twoja. Ale nie tylko poezję u mnie to styl życia.
Coś mi się zdaję że raczej nic pozytywnego nie wypuścisz na portalu i będziesz miała masę przeciwników - hurra optymistów życiowych co mówią jak żyć choć sami nie potrafią.
Dla mnie pisz o mroku i śmierci bo robisz to bardzo zgrabnie.
- Autor: Simon Tracy
Dodany: 02.12.2017, 20:40
Przykładowe wiersze użytkownika [zobacz wszystkie]
Oczekiwanie Ocena: 3.67 (3 głosów)
Nalewasz mi wina w zgrabny kieliszek
Z zalotnym uśmiechem lustruję twą twarz
- Autor: Nothingness. 311 razy wyświetlony i 0 skomentowany. Dodany: 07.06.2020, 21:35
Niewinne początki Ocena: 4.60 (5 głosów)
Nad brzegiem rzeki pieśń nuci kochanek
Pięknej dziewczynie utkanej ze snów
- Autor: Nothingness. 316 razy wyświetlony i 0 skomentowany. Dodany: 04.06.2020, 19:07
Drwina Ocena: 3.67 (3 głosów)
O bruk kamienny uderza z wolna
Ostry dźwięk tłuczonych szyb
- Autor: Nothingness. 308 razy wyświetlony i 1 skomentowany. Dodany: 03.06.2020, 17:41
Melodia do snu Ocena: 4.75 (8 głosów)
Jesienny wiatr przywiódł szept o zmroku
Deszczowym łzom nie było dość
- Autor: Nothingness. 359 razy wyświetlony i 6 skomentowany. Dodany: 02.06.2020, 19:01

Nothingness
Paula.s.edzia