Oceń użytkownika
Komentarze
Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz się zarejestrować.
Na początku nic nie było...
Tylko przestrzeń ciemna, pusta -
Wtem jej czarne błysły oczy
I różowe, świeże usta.
Od jej spojrzeń, od rumieńca
Zajaśniała świateł zorza,
A gdy pierwsze rzekła słowo,
Ziemia wyszła z głębi morza.
Gdy przebiegła ziemię wzrokiem,
Śląc jej uśmiech - rój skrzydlaty
Wzleciał ptaków i motyli,
A spod ziemi wyszły kwiaty.
/A.Asnyk?
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 15.06.2015, 11:11
Muzyku czekam
- Autor: piotrex00
Dodany: 01.06.2015, 13:37
Dziś, choć już wieczór nastał, życzę ci na dzień dziecka ogrom słodyczy. Przecież każdy ksztyny miłości pragnie więc skromne przyjmij ode mnie życzenia :)
- Autor: piotrex00
Dodany: 01.06.2015, 13:37
Daremnie wyglądam, daremnie!
Dziś nic mi spokoju nie skłóci;
Ja jednak wzdycham tajemnie,
Cisza mnie gniewa i smuci.
/A.Asnyk/
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 22.05.2015, 11:01
kiedy napiszesz wiersz?
- Autor: yna
Dodany: 04.05.2015, 06:46
Dziś proszę Cię byś dostrzec raczył
Że spojrzeć nie znaczy zobaczyć.
Że choć byś miał żelazne dłonie
To unieść nie oznacza donieść.
Że choć pogrążysz się w zadumie
To wiedzieć nie znaczy zrozumieć.
Że właśnie o tym milczą groby
Że dotknąć nie oznacza zdobyć.
/Buszman/
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 04.05.2015, 04:15
Już niejeden obraz miły
Ciemne widma zasłoniły
I niejeden ślad zatarły,
Ślad przeszłości obumarłej.
Łzy, uśmiechy, kwiatów wieńce,
Pragnień ognie i rumieńce,
Sny miłości, szczęścia, chwały
Już się w drodze rozsypały...
Pozostały za mną w tyle
Na rozdrożach - lub mogile.
Lecz choć wszystko pierzchło, znikło,
Serce kochać nie odwykło,
I młodzieńczych natchnień chwila
Jeszcze duszę wciąż zasila;
Jeszcze czystym światłem błyska
Przez mgły ciemne i zwaliska,
I w ten życia wieczór szary
Rzuca wspomnień cudne mary.
Wciąż młodości wiara żywa
Pozrywanych snów ogniwa
W idealny wieniec splata
I wskazuje piękność świata.
Więc znów oczy mam zwrócone
Na jaśniejszą życia stronę,
Znów odczuwam - to, co piękne,
Znów przed śpiewnym głosem mięknę
I swych wspomnień mary blade
Znów z miłością na pierś kładę;
A gdy serce drży boleśniej,
To przerabiam łzy na pieśni.
/A.Asnyk/
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 03.05.2015, 02:58
Bo widzisz tu są tacy którzy się kochają
i muszą się spotykać aby się ominąć
bliscy i oddaleni jakby stali w lustrze
piszą do siebie listy gorące i zimne rozchodzą się jak w śmiechu porzucone kwiaty
by nie wiedzieć do końca czemu tak się stało
są inni co się nawet po ciemku odnajdą
lecz przejdą obok siebie bo nie śmią się spotkać
tak czyści i spokojni jakby śnieg się zaczął
byliby doskonali lecz wad im zabrakło
bliscy boją się być blisko żeby nie być dalej
niektórzy umierają - to znaczy już wiedzą
miłości się nie szuka jest albo jej nie ma
nikt z nas nie jest samotny tylko przez przypadek
są i tacy co się na zawsze kochają
i dopiero dlatego nie mogą być razem
jak bażanty co nigdy nie chodzą parami
można nawet zabłądzić lecz po drugiej stronie
nasze drogi pocięte schodzą się z powrotem
/ks.Jan Twardowski/
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 02.05.2015, 01:33
Oj tak, piosenko, szydzisz ze mnie,
bo choćbym poszła górą, nie zakwitną różą.
Różą zakwita róża i nikt inny. Wiesz.
Próbowałam mieć liście. Chciałam się zakrzewić.
Z oddechem powstrzymanym - żeby było prędzej -
oczekiwałam chwili zamknięcia się w róży.
Piosenko, która nie znasz nade mną litości:
mam ciało pojedyncze, nieprzemienne w nic,
jestem jednorazowa aż do szpiku kości.
/Wisława Szymborska/
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 30.04.2015, 01:26
(...)Tacyśmy zadziwieni sobą,
że cóż nas bardziej zdziwić może?
Ani tęcza w nocy.
Ani motyl na śniegu.
A kiedy zasypiamy,
We śnie widzimy rozstanie.
Ale to dobry sen,
ale to dobry sen,
bo się budzimy z niego.
/Wisława Szymborska/
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 29.04.2015, 09:53
TY SIĘ POJAWIASZ ...
Ty się pojawiasz w samą porę
By mi spod nóg usunąć kłodę
Każda pora jest dobra by przyjść
Każda dobra na to by odejść.
I z lekką pytasz mnie ironią
Trzymając się błękitnej strony
Czy gonię za tym co ulotne
Czy wieję przed nieuniknionym?
I na świętości wszystkie święte
Prawdę o szczęściu mym zaklinasz
Że ono dawno z gór już zeszło
I oczekuje mnie w dolinach.
I wtedy znów znajduję sens
Co się przeprosił z moim życiem
I trwam niezłomny pośród klęsk
Bo tak się dorasta do zwycięstw.
/Buszman?
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 28.04.2015, 13:42
DOTYK TĘSKNOTY
Tęsknoty mnie ujarzmił dotyk
Musnął pamięcią tamtych ludzi
Których to czas na moment usnął
By właśnie we mnie się przebudzić.
Wybacz więc proszę tę bezczelność
(nie straszna mi żadna pokuta)
Że dziś przywracam nieśmiertelność
Tym bez których ciężko mi tutaj.
Nie dziś nie jutro nie pojutrze
Jeszcze na mnie nie pora
Jeszcze żyć się nauczę
Za tych co odeszli wczoraj.
Więc szukać wymówek nie pora
Przed życiem co stoi na skraju
Bo skoro tu byłem przedwczoraj
Tym bardziej też będę nazajutrz.
A kiedy zniknę za chmurą
W błękicie zanurzę się cały
To wiatr przywieje Ci pióro
Z mych skrzydeł śnieżnobiałych.
/Buszman/
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 27.04.2015, 13:35
POJMOWANIE
Czas poniewczasie bywa świadkiem
Mając na względzie dni dzisiejsze
Że pojmujemy nie przypadkiem
To co jest w życiu najważniejsze.
Bo chyba po to istniejemy
By ład wprowadzać w myśli zamęt
I rozwiązywać swe problemy
Nim zechcą się rozwiązać same.
I gdy nadchodzi katastrofa
To znaleźć trzeba sto powodów
By przed nadzieją się nie cofać
Tylko po szczęście gnać do przodu.
Znaleźć nie znaczy przestać szukać
Zanim nas życie snem nie zmorzy
Więc do Twych drzwi wciąż będę pukał
Z nadzieją, że mi je otworzysz.
/Buszman/
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 24.04.2015, 03:57
Dziękuje za obecność pod wierszami;)
- Autor: tancerka78
Dodany: 23.04.2015, 14:06
Dziękuję za uwagi, postaram się popracować nad niedoskonałościami :)
- Autor: Magenta
Dodany: 22.04.2015, 07:00
Cieszę się :)
- Autor: polana
Dodany: 22.04.2015, 00:29
mimo to, dziękuję.
- Autor: La Tua Cantante
Dodany: 21.04.2015, 23:19
A może (też?) przekonania, że ta osoba to potrafi i tego chce ..? Miłego dnia :)
- Autor: polana
Dodany: 21.04.2015, 01:22
Dziękuję za słowa, które ucieszyłyby każdego poetę o wiele bardziej utalentowanego ode mnie :))) Pozdrawiam i również życzę pogodnego dnia :)))
- Autor: Jan z Czerniewic
Dodany: 21.04.2015, 01:22
Muzyka na smykach gra ...
pozdrawiam :))))
- Autor: hanka
Dodany: 20.04.2015, 05:55
Skrzypku piszę co mi ślina na język naniesie :) u ciebie nie wiem jak jest dasz mi się poczytać kiedyś? Dziękuję za miłe komentarze
- Autor: piotrex00
Dodany: 20.04.2015, 05:08
Chciałbym bardzo :) intrygujesz mnie
- Autor: piotrex00
Dodany: 17.04.2015, 08:50
Dziekuję za ciekawy komentarz i pozdrawiam :)
- Autor: polana
Dodany: 17.04.2015, 01:19
:))
- Autor: bukmar
Dodany: 16.04.2015, 04:43
Dziękuję za komentarze i wskazówki
jak może ci się mylić gej ze mną ;p ?
to dwa różne światy
jeden doskonały
drugi mniej
pozdrawiam
- Autor: Gay
Dodany: 15.04.2015, 07:38
za czytanie dzięki bardzo, rady przemyślę... :))
serdeczne pozdrówko:)
- Autor: acha
Dodany: 15.04.2015, 03:35
Dzięki Skrzypku za poczytanie :)
Pozdrawiam :)
- Autor: hanka
Dodany: 15.04.2015, 02:58
Skąd u Ciebie Skrzypku lubość do moich wierszy ? Dziękuje ci z całego serducha za tak miłe komentarze :) pozdrawiam ciepluśko i oczywiście 5 do profilu / chciałbym przeczytać parę twoich wierszy? Doczekam się o muzyku?
- Autor: piotrex00
Dodany: 11.04.2015, 01:46
Dziękuję :)
- Autor: woytask
Dodany: 10.04.2015, 08:22
:)
- Autor: oski1016
Dodany: 10.04.2015, 02:52
Ukochałeś poezję
sam nie tworząc (?)
w naszych sercach
piękno jej mnożąc :))
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 10.04.2015, 00:42
Dziękuję za tak pochlebiające mi komentarze! ;)
- Autor: Gej
Dodany: 09.04.2015, 14:01
A wiesz, Asnyk to mój ukochany Poeta :)) Dziękuję :D
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 09.04.2015, 01:42
Dziękuję Ci za piękny wiersz na moim profilu ;) Tekst świetnie mi znany, ale miło że ktoś mi znów o nim przypomniał ;)
- Autor: Gej
Dodany: 08.04.2015, 10:59
"Z zasady nie pijam na trzeźwo, lecz nawet zasady są zmienne". :)
Pokładowego!
- Autor: Rozbitek
Dodany: 08.04.2015, 02:10
Dziękuję Ci za odwiedziny i miłe komentarze:)
Pokładowego!
- Autor: Rozbitek
Dodany: 08.04.2015, 01:55
Miło mi Ciebie poznać Adamie :))
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 07.04.2015, 05:44
Dziękuję za wszystkie ciepłe komentarze :)) Serdeczne pozdrowienia :)
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 07.04.2015, 05:06
Świątecznym jajkiem nowego życia
dzielę się z wami drodzy poeci
niechaj czas Jezusowego obycia
gronem rodzinnym miłością wznieci
obdarzy łaską spełnionych marzeń
błogosławi ambitne przyszłości plany
męczeńską drogą ku świata wydarzeń
jedności serc utworzy klany
święconą wodą mokrego dyngusa
zmyje wszelkie przewinień zmazy
grzechu daleka umilknie pokusa
męczeńską ofiarą broniąc od skazy
maślanym barankiem zbawczej pamiątki
wędzoną kiełbasą pańskiego stołu
palmowej niedzieli zielone świątki
drogą krzyżową przemierzmy społu
oddanych sług boskiej ofierze
Biały Płomień radości wam życzy
niechaj przy Wielkanocnej mierze
wena pragnieniem duszy krzyczy.
- Autor: Biały Płomień
Dodany: 04.04.2015, 05:59
Alleluja Jezus
Żyje
On co
Za nas życie dał
Już Go grobu
Noc nie kryje
Witaj Jezu
Zmartwychwstały
Alleluja Alleluja Alleluja!
Wesołych świąt! ;)
- Autor: Gej
Dodany: 04.04.2015, 03:24
Dzięki Muzyku za przychylne słowa ;) Pozdrawiam ;)
- Autor: Danka Sikorska aka iwaly
Dodany: 03.04.2015, 12:20
Miło mi Muzyku, gdy widzę Twoje jakże miłe komentarze. 5 do profilu! :))
- Autor: Persefona
Dodany: 03.04.2015, 12:00
#########
#########
Muzyku każdy potrafi krytykować,
ale napisac wiersz o Ukochanej Kobiecie,
jest bardzo trudno,
masz kilka nickow i jesteś ORMALNYM I KOLEJNYM JEDYNKOWICZEM
zapisz się do klubu ,pozdrawiam,
#########
#########
- Autor: MARTIN
Dodany: 03.04.2015, 08:22
Dziękuję ;)
- Autor: Gej
Dodany: 02.04.2015, 08:05
Dziękuję, pozdrawiam :))
- Autor: ZOLEANDER
Dodany: 01.04.2015, 08:16

Paula.s.edzia